Hrvatsko filmsko stvaralaštvo

Hrvatsko filmsko stvaralaštvo

Od prijavljenih 169 filmova u službeni program uvrštena su 34 rada koji će se prikazati od 22. do 24. studenog 2019. godine u Kinoteci Zlatna vrata u Splitu.

Selektirani su filmovi za 51. Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva. Selekcijska komisija u sastavu: redatelji i montažer Damir Čučić, filmolog Nikica Gilić, producentica Vera Robić-Škarica, redatelj i direktor fotografije Boris Poljak, i animator Veljko Popović, od prijavljenih 169 filmova u službeni program uvrstila je 34 rada koji će se prikazati od 22. do 24. studenog 2019. godine u Kinoteci Zlatna vrata u Splitu.

BLIZINA
eksperimentalni 05' 26''
A: Anita Čeko, Kinoklub Zagreb, Zagreb

D26
dokumentarni, 08' 44''
A: Katarina Lukec, Udruga Restart, Zagreb

DAN ANTIFAŠIZMA
dokumentarni, 08' 11''
A: Damir Radić, Andrijana Kos Lajtman, Zagreb

DOGS, MOON RIVER AND BAUDELAIRE
eksperimentalni, 04' 20''
A: Marija Kovačina, Kinoklub Zagreb,Zagreb

DVORAC
eksperimentalni, 09' 21''
A: Tomislav Šoban, PUNKT, Zagreb

DŽABE SI KREČIO
dokumentarni, 11' 50''
A: Ida Slavić, Josip Bojčić, Marino Paliska, Umjetnička akademija u Splitu, Split

FRAGMENTI
eksperimentalni, 05' 02''
A: Sunčica Fradelić, Kino klub Split, Kinoklub Zagreb, Akademski filmski centar, Split

GLAVA U BALUNU
dokumentarni, 12' 20''
A: Mladen Stanić, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb

GROBLJE SLONOVA
Igrani, 13' 00''
A: Filip Mojzeš, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb

IN CONTINUO
eksperimentalni, 07' 36''
A: Iva Gavrilović, Kinoklub Zagreb, Zagreb
INTIMA
eksperimentalni, 03' 04''
A: Sunčica Ana Veldić, Zagreb

JABUKA, TRI DVOPEKA, JOGURT
eksperimentalni, 08' 20''
A: Anita Čeko, Kinoklub Zagreb, Zagreb

LJUSKE
igrani, 12' 09''
A: Marija Georgiev, Kinoklub Zagreb, Zagreb

M
animirani, 02' 47''
A: Karla Skok, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film, Zagreb

M.O.R.T. – OLOVNI VOJNICI
Igrani, 04' 02''
A: Rino Barbir, Kino klub Split, Split

MLIJEČNI PUT
eksperimentalni, 13' 13''
A: Ana-Marija Fabijanić, Umjetnička akademija u Splitu, Split

MOJ ŽIVOT, MOJI SNOVI
eksperimentalni, 03' 11''
A: Ina Divina, Blank_filmski inkubator, Zagreb

ODRASTI U MALO DRVO
Animirani, 05'40''
A: Noemi Ribić, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film, Zagreb

ORA ET MODELIRA
dokumentarni, 08' 41''
A: Antonija Šitum, Kino klub Split, Split

OSMIJEH
animirani, 04' 41''
A: Matea Kovač, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film, Zagreb

PRIJELAZ
eksperimentalni, 09' 28''
A: Vedran Šuvar, Kinoklub Zagreb, Zagreb

SANTA CRUZ
igrani, 18' 46''
A: Igor Jelinović, Blank_filmski inkubator, Zagreb

SITNICA
igrani, 22' 50''
A: Mladen Stanić, Akademija dramske umjetnosti Zagreb i Mohikanac produkcija, Zagreb

SPLIT WALTZ 021_123
eksperimentalni, 15' 15''
A: Gildo Bavčević, PUNKT, Zagreb

STANARI
eksperimentalni, 05' 15''
A: Sunčica Ana Veldić, Kinoklub Zagreb, Zagreb

TAJNI FILM
eksperimentalni, 07' 00''
A: Karlo Bahlin, Kinoklub Zagreb, Zagreb

TAKO TO SVE U ŽIVOTU BUDE
dokumentarni, 39' 02''
A: Andrija Tomić, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb

THE AWAKENING OF JACOB
eksperimentalni, 07' 38''
A: Zorko Sirotić, Kinoklub Zagreb, Zagreb

TIŠINA
eksperimentalni, 06' 11''
A: Nikola Lazarin, Blank_filmski inkubator, Zagreb

TRAFFIC DILATION
eksperimentalni, 01' 04''
A: Ivan Jamić, PUNKT, Zagreb

UTORAK
igrani, 10' 13''
A: Eugen Bilankov, Kino klub Split, Split

VALCER ZA 1. MAJ
igrani, 17' 00''
A: Zoran Stojkovski, Akademija dramske umjetnosti Zagreb, Zagreb

ZAGUBLJENA SJEĆANJA
animirani, 06' 17''
A: Ivana Radić, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film

Info zona Facebook